Mówimy o dziedzictwie, rewitalizacji i edukacji... Posłuchaj!

Narodowy Instytut Dziedzictwa zrealizował serię podcastów, które przybliżają wiedzę z zakresu edukacji, rewitalizacji i dziedzictwa.

 

Powstały cykle:

  • Kółko kulturowe
  • Instrukcja obsługi dziedzictwa
  • Dziedzictwo w rewitalizacji

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dziedzictwie niematerialnym? Ciekawi Cię kim jest społeczny opiekun zabytków? Zadajesz sobie pytania jak wygląda zwiedzanie po ponowoczesności? A może zastanawiasz się jak dziedzictwo przenika do kultury masowej? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w serii podcastów  Kółko kulturowe! http://edu.nid.pl/inspiracje/kolko-kulturowe-podcasty-o-dziedzictwie

Cykl  poprowadził Łukasz Nowicki, aktor filmowy i teatralny, lektor, prezenter oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego dubbingu.

 

Instrukcja obsługi dziedzictwa to cykl skierowany do organizatorów wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych w tym Europejskich Dni Dziedzictwa.

Seria przybliża tematy, z którymi każdy inicjator i pomysłodawca wydarzenia związanego z dziedzictwem, historią, tradycją czy kulturą spotyka się na swojej drodze zawodowej.

Zachęcamy do wysłuchania Instrukcji obsługi dziedzictwa prowadzonej przez wieloletnią dziennikarkę kulturalną Polskiego Radia Programu Trzeciego, Katarzynę Borowiecką https://edd.nid.pl/aktualnosci/instrukcja-obslugi-dziedzictwa/

 

Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił projekt wsparcia  gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacji uwzględniających dziedzictwo kulturowe jako istotny zasób służący przezwyciężaniu problemów społecznych i infrastrukturalnych.

W serii podcastów Dziedzictwo w rewitalizacji zamieściliśmy  wypowiedzi ośmiu ekspertów – praktyków rewitalizacji.  Każda z tych osób zajmuje się rewitalizacją, choć każda w odmiennej roli. Mamy wśród tych ekspertów twórców systemu rewitalizacji, osoby odpowiedzialne za proces rewitalizacji w miastach, a także doradców i społeczników. Polecamy https://samorzad.nid.pl/rewitalizacja/baza-wiedzy/dziedzictwo-w-rewitalizacji-wypowiedzi-praktykow/

 

Miłego odbioru!

Data publikacji: 19 stycznia 2021

Narodowy Instytut Dziedzictwa

00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36/40

tel. (0-22) 826 02 39; (0-22) 826 93 52

fax. (0-22) 826 17 14

info@nid.pl