Aktualności

Dziedzictwo w służbie edukacji

W czwartek, 25 października 2018 r. Katarzyna Latocha i Krzysztof Spychała, przedstawiciele OT NID w Opolu wzięli udział w konferencji informacyjno-promocyjnej Programu Erasmus+, organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Opolu. Podczas swojego wystąpienia przybliżyli kampanię społeczną Krajobraz Mojego Miasta.

Relacja: VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce odbyła się 18 października 2018 r. w Warszawie, w Centrum konferencyjnym Nimbus.

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce odbędzie się 18 października 2018 r. w Centrum konferencyjnym Nimbus, Al. Jerozolimskie 98, Warszawa.

Relacja: Konferencja „Parki kulturowe w praktyce. Szanse i zagrożenia” w Katowicach

W związku z podjęciem przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach współpracy z samorządami Rudy Śląskiej i Dąbrowy Górniczej nad utworzeniem kolejnych dwóch Parków Kulturowych w woj. śląskim, w dniu 3 października 2018 r. w siedzibie instytutu odbyła się konferencja pt. „Parki kulturowe w praktyce. Szanse i zagrożenia”.

Polecamy! Wystawa i warsztaty "Z klocków. Jak poukładać miasto"

Od września do grudnia Brama Poznania zaprasza na wystawę, warsztaty i spotkania poświęcone odkrywaniu dziedzictwa i krajobrazu miasta. Jakie cechy powinien mieć zabytek? Czym jest w krajobrazie „dobre sąsiedztwo”?

Ekonomiczne i kulturowe aspekty dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na gospodarkę lokalną

W dniu 18.09.2018 r. podczas spotkania "Ekonomiczne i kulturowe aspekty dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na gospodarkę lokalną" Krzysztof Spychała z Narodowego Instytutu Dziedzictwa zaprezentował film "Krajobraz mojego miasta". Spotkanie zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu odbyło się w sali Politechniki Opolskiej.

Panel "Krajobraz miasta. krajobraz metropolii" już wkrótce w Gdańsku

SMART METROPOLIA 2018 już 20-21. września w Gdańsku! Organizatorem wydarzenia jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Stałym celem kongresu jest podtrzymanie debaty publicznej na temat pozytywnego wpływu obszarów metropolitalnych dla rozwoju Polski oraz krajów ościennych.

Konferencja "PARKI KULTUROWE W PRAKTYCE - szanse i zagrożenia"

Konferencja ma na celu przybliżyć proces tworzenia i funkcjonowania parków kulturowych. Skierowana jest nie tylko do samorządów i służb konserwatorskich, ale również do wszystkich zainteresowanych ochroną dziedzictwa kulturowego. W jej trakcie rozmawiać będziemy o różnych kontekstach użycia narzędzia, jakim jest park kulturowy – od najbardziej oczywistego, to znaczy ochrony dziedzictwa, a skończywszy na poprawie estetyki przestrzeni terenów miejskich oraz budowaniu potencjału turystycznego.

ZOSTAŃ STYPENDYSTĄ SMART METROPOLIA! 20 WRZEŚNIA STARTUJE VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES

Jesteś aktywnym mieszkańcem, pracownikiem naukowym, członkiem organizacji pozarządowej lub politykiem społecznym? – otrzymaj stypendium i zostań jednym z prelegentów Kongresu Smart Metropolia! Wyraź swoją opinię, dyskutuj z politykami, przedsiębiorcami w tematyce, którą się interesujesz. Smart Metropolia jest największą doroczną konferencją na temat obszarów metropolitalnych w kraju. Unikalne znaczenie Kongresu rozwijane jest w oparciu o zróżnicowane podejście do relacji tworzących metropolie i realizacji koncepcji smart city. Ideę smart city rozumiemy jako optymalne wykorzystywanie dostępnych zasobów i pomysłów na rzecz zrównoważonego rozwoju całego obszaru metropolitalnego, nie tylko największych i najbogatszych miast położonych w centrum.

"Piękne, polskie, drewniane" w Gosławiu (k/Trzebiatowa)

21.07.2018 r. film "Piękne polskie drewniane” został zaprezentowany w trakcie tradycyjnych żniw w zabytkowej, ryglowej zagrodzie w Gosławiu (k/Trzebiatowa).

Narodowy Instytut Dziedzictwa

00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36/40

tel. (0-22) 826 02 39; (0-22) 826 93 52

fax. (0-22) 826 17 14

info@nid.pl