Aktualności

Wesołych Świąt!

Pełnych spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzą Dyrektor i pracownicy Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Konkurs: Przywróćmy witrynom oryginalność

Konkurs na najciekawiej zaprojektowaną świąteczną witrynę powraca. Po kilku latach przerwy miasto Cieszyn zaprasza ponownie mieszkańców do wyboru najpiękniejszej świątecznej wystawy - wyjątkowej, zachęcającej do zakupów i tworzącej pozytywny wizerunek handlowego miasta.

Dziedzictwo w służbie edukacji

W czwartek, 25 października 2018 r. Katarzyna Latocha i Krzysztof Spychała, przedstawiciele OT NID w Opolu wzięli udział w konferencji informacyjno-promocyjnej Programu Erasmus+, organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Opolu. Podczas swojego wystąpienia przybliżyli kampanię społeczną Krajobraz Mojego Miasta.

Relacja: VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce odbyła się 18 października 2018 r. w Warszawie, w Centrum konferencyjnym Nimbus.

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce odbędzie się 18 października 2018 r. w Centrum konferencyjnym Nimbus, Al. Jerozolimskie 98, Warszawa.

Relacja: Konferencja „Parki kulturowe w praktyce. Szanse i zagrożenia” w Katowicach

W związku z podjęciem przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach współpracy z samorządami Rudy Śląskiej i Dąbrowy Górniczej nad utworzeniem kolejnych dwóch Parków Kulturowych w woj. śląskim, w dniu 3 października 2018 r. w siedzibie instytutu odbyła się konferencja pt. „Parki kulturowe w praktyce. Szanse i zagrożenia”.

Polecamy! Wystawa i warsztaty "Z klocków. Jak poukładać miasto"

Od września do grudnia Brama Poznania zaprasza na wystawę, warsztaty i spotkania poświęcone odkrywaniu dziedzictwa i krajobrazu miasta. Jakie cechy powinien mieć zabytek? Czym jest w krajobrazie „dobre sąsiedztwo”?

Ekonomiczne i kulturowe aspekty dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na gospodarkę lokalną

W dniu 18.09.2018 r. podczas spotkania "Ekonomiczne i kulturowe aspekty dziedzictwa kulturowego oraz ich wpływ na gospodarkę lokalną" Krzysztof Spychała z Narodowego Instytutu Dziedzictwa zaprezentował film "Krajobraz mojego miasta". Spotkanie zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu odbyło się w sali Politechniki Opolskiej.

Panel "Krajobraz miasta. krajobraz metropolii" już wkrótce w Gdańsku

SMART METROPOLIA 2018 już 20-21. września w Gdańsku! Organizatorem wydarzenia jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Stałym celem kongresu jest podtrzymanie debaty publicznej na temat pozytywnego wpływu obszarów metropolitalnych dla rozwoju Polski oraz krajów ościennych.

Konferencja "PARKI KULTUROWE W PRAKTYCE - szanse i zagrożenia"

Konferencja ma na celu przybliżyć proces tworzenia i funkcjonowania parków kulturowych. Skierowana jest nie tylko do samorządów i służb konserwatorskich, ale również do wszystkich zainteresowanych ochroną dziedzictwa kulturowego. W jej trakcie rozmawiać będziemy o różnych kontekstach użycia narzędzia, jakim jest park kulturowy – od najbardziej oczywistego, to znaczy ochrony dziedzictwa, a skończywszy na poprawie estetyki przestrzeni terenów miejskich oraz budowaniu potencjału turystycznego.

Narodowy Instytut Dziedzictwa

00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36/40

tel. (0-22) 826 02 39; (0-22) 826 93 52

fax. (0-22) 826 17 14

info@nid.pl