Aktualności

W Garwolinie o dziedzictwie kulturowym powiatu

Narodowy Instytut Dziedzictwa, Stowarzyszenie Akademia Łucznica oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają 4 czerwca do Garwolina na konferencję pt. "Dziedzictwo Kulturowe Powiatu Garwolińskiego – szanse i zagrożenia".

Podsumowanie konferencji w Przemyślu

W Przemyślu dyskutowano o projekcie stworzenia w tym mieście parku kulturowego. Uchwałę intencyjną w tej sprawie przyjęła niedawno Rada Miasta, a wkrótce mają się rozpocząć konsultacje społeczne.

Konferencja w Przemyślu poświęcona parkom kulturowym

8 maja 2019 r. Generalny Konserwator Zabytków oraz Wojewoda Podkarpacki, przy merytorycznym wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa, organizują w Przemyślu konferencję poświęconą parkom kulturowym i gospodarowaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem kulturowego krajobrazu regionu.

Zmiany w krajobrazie Niemodlińskiej starówki?

11 marca 2019 r. w Ośrodku Kultury im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące potencjalnych zmian w przestrzeni publicznej Miasta Niemodlin. Kampania społeczna "Krajobraz mojego miasta" w kolejnym miejscu inspiruje do zmian.

Kochamy gdyńskie zabytki!

Od 15 lutego do 25 marca 2019 r. na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa – zabytek.pl trwa konkurs „Kochamy gdyńskie zabytki” Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Miasta Gdynia.

Wesołych Świąt!

Pełnych spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzą Dyrektor i pracownicy Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Konkurs: Przywróćmy witrynom oryginalność

Konkurs na najciekawiej zaprojektowaną świąteczną witrynę powraca. Po kilku latach przerwy miasto Cieszyn zaprasza ponownie mieszkańców do wyboru najpiękniejszej świątecznej wystawy - wyjątkowej, zachęcającej do zakupów i tworzącej pozytywny wizerunek handlowego miasta.

Dziedzictwo w służbie edukacji

W czwartek, 25 października 2018 r. Katarzyna Latocha i Krzysztof Spychała, przedstawiciele OT NID w Opolu wzięli udział w konferencji informacyjno-promocyjnej Programu Erasmus+, organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Opolu. Podczas swojego wystąpienia przybliżyli kampanię społeczną Krajobraz Mojego Miasta.

Relacja: VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce odbyła się 18 października 2018 r. w Warszawie, w Centrum konferencyjnym Nimbus.

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce

"Usługi ekosystemowe – możliwości i potencjał krajobrazu" VII konferencja poświęcona wdrażaniu Europejskiej Konwencji Krajobrazowej w Polsce odbędzie się 18 października 2018 r. w Centrum konferencyjnym Nimbus, Al. Jerozolimskie 98, Warszawa.

Narodowy Instytut Dziedzictwa

00-924 Warszawa, ul. Kopernika 36/40

tel. (0-22) 826 02 39; (0-22) 826 93 52

fax. (0-22) 826 17 14

info@nid.pl