O dziedzictwie, rewitalizacji i edukacji – posłuchaj!
Narodowy Instytut Dziedzictwa przygotował serię podcastów, które przybliżają wiedzę z zakresu edukacji, rewitalizacji i dziedzictwa.
Podcasty podzielone zostały na cykle:
- Kółko kulturowe
- Instrukcja obsługi dziedzictwa
- Dziedzictwo w rewitalizacji
Kółko kulturowe
Chcesz dowiedzieć się więcej o dziedzictwie niematerialnym? Ciekawi Cię, kim jest społeczny opiekun zabytków? Zadajesz sobie pytanie, jak wygląda zwiedzanie po ponowoczesności? A może zastanawiasz się, jak dziedzictwo przenika do kultury masowej?
Słuchaj tutaj.
Cykl prowadzi Łukasz Nowicki, aktor filmowy i teatralny, lektor, prezenter, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego dubbingu.
Instrukcja obsługi dziedzictwa
Jest to cykl skierowany do organizatorów wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych, w tym – Europejskich Dni Dziedzictwa. Przybliża on tematy, z którymi każdy inicjator i pomysłodawca wydarzenia związanego z dziedzictwem, historią, tradycją czy kulturą spotyka się na swojej drodze zawodowej.
Słuchaj tutaj.
Cykl prowadzi Katarzyna Borowiecka, wieloletnia dziennikarka kulturalna Polskiego Radia Programu Trzeciego.
Dziedzictwo w rewitalizacji
Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił projekt wsparcia gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacji, w których dziedzictwo kulturowe traktowane jest jako istotny zasób służący przezwyciężaniu problemów społecznych i infrastrukturalnych.
W tym cyklu zamieściliśmy wypowiedzi ośmiu ekspertów – praktyków rewitalizacji. Każdy z nich zajmuje się rewitalizacją, choć każdy w innej roli. Mamy tu zatem twórców systemu rewitalizacji, osoby odpowiedzialne za proces rewitalizacji w miastach, a także doradców i społeczników.
Słuchaj tutaj.
Życzymy dobrego odbioru!